NPRCz

Lista książek zakupionych w ramach
Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
 

Od września  w związku z zakupem książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie wszystkich klas mogą wybrać jeden z  dwóch  projektów  edukacyjnych:   

  • "Wybieram książkę"  
  • „Myślę, więc  czytam”.


W ramach projektu „Wybieram książkę” uczniowie naszej szkoły polecają wybrane przez siebie książki  społeczności naszej szkoły, pisząc krótkie recenzje (umieszczane na blogu biblioteki szkolnej).
 Projekt edukacyjny "Wybieram książkę" 

W ramach drugiego projektu „Myślę, więc  czytam” opowiadają na godzinach wychowawczych o swoich wyborach,  zachęcając kolegów i koleżanki do przeczytania wybranej pozycji książkowej zakupionej w ramach NPRCz.


3 grudnia 2018


 
Sfinalizowaliśmy akcję czytelniczą „Książkowe schody”. Klasy wybierały tytuły książek spośród zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wybrane tytuły zostały zaprezentowane na schodach w szkole. W ten sposób uczniowie polecają swoim kolegom ciekawe tytuły.

30 listopada 2018

Klasa 2B realizowała na godzinie wychowawczej projekt „Książka – przewodnik kulinarny” w ramach programu „Zaczytane Technikum” . Uczniowie  mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności kulinarne. Przygotowywali sałatki i surówki według przepisów, które wcześniej wyszukali w książce kucharskiej zakupionej do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 
fot. Patryk B. kl.2B 29  listopada 2018

 Uczniowie klas: 1E i 3B uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Michałem Zawadką w ramach Wrocławskich Targów Dobrych Książek.  Poznali skuteczne sposoby pracy nad sobą i swoim rozwojem. Podczas spotkania autor promował serię swoich książek „Chcę być kimś”.  Osoby zainteresowane zapraszamy do biblioteki szkolnej, w której można wypożyczyć tytuły z tej serii.  Wydana ostatnia część została zakupiona w ramach NPRCz. 

Zdjęcie ze strony:


28 listopada 2018Z okazji Roku Zbigniewa Herberta  
w naszej szkole odbył  się międzyszkolny konkurs recytatorski  „Ucz się świata”.   

W konkursie wzięło udział 7 szkół
i 13 recytatorów. 

Nasz uczeń Mateusz z kl. 3A otrzymał wyróżnienie. 
Gratulujemy.


26 listopada 2018
Spotkanie autorskie
z Tomaszem Michniewiczem


Uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z Tomaszem Michniewiczem  – podróżującym dziennikarzem, fotografem i reportażystą, laureatem kilku nagród za twórczość radiową i pisarską. Autor promował swoją najnowszą książkę „Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata”.  To historie życia siedmiu osób, z siedmiu krajów na świecie: Uganda, Kolumbia, Japonia, Zimbabwe, USA, Indie, Finlandia.
Spotkanie odbyło się 24 listopada w Mediatce.


W naszej bibliotece szkolnej znajdziecie min. książkę tego autora „Swoją drogą”, zakupioną w ramach NPRCz, w której autor złożył swój autograf.Informacje ze strony:21 listopada 2018Kawiarenka literacka

Z okazji Dnia Życzliwości zorganizowaliśmy Kawiarenkę Literacką, w której można było min.:

  •  obejrzeć wystawę „Świadomie kreuję swój wizerunek” z książek zakupionych w ramach NPRCz
  • obejrzeć  prezentację uczniów 1B „Wizerunek w świecie wirtualnym” przygotowaną na bazie książek zakupionych w ramach NPRCz
  • wziąć udział w konkursie  czytelniczym „Artyści Wrocławia”19 listopada 2018


W piątek 16 listopada w Mediatece chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w spotkaniu autorskim z Markiem Krajewskim, autorem bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim.  Autor opowiadał min.o tym, jak doszło do tego,  że pisze kryminały i że w jego życiu wszystko musi być dokładnie zaplanowane zaczynając od spraw ogólnych takich jak np. rozkład dnia, aż po najdrobniejsze sprawy życia codziennego. Również czas zaplanowany na pisanie książek ma dokładnie wyliczony.  Spotkanie było również okazją do rozmowy o najnowszej książce Marka Krajewskiego - Mock. Pojedynek.

16 listopada 2018

  
W konkursie na logo naklejki Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wygrał projekt ucznia klasy 2B - Damiana.
Naklejki zostaną wklejone do wszystkich książek zakupionych w ramach NPRCz.
Zwycięzcy gratulujemy.


25 października 2018


Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyły się dwa przedsięwzięcia z książkami zakupionymi w ramach NPRCz w roli głównej:

 1. Wystawa   "Książka w obiektywie"

Maciej
Igor


 
Kacper, MaciejPiotr

Artur

Ariel
Tomek
 

  

 

 


2. Konkurs  "Wiedźmin bez tajemnic"

            Wyniki konkursu w bibliotece szkolnej.
Zwycięzcom gratulujemy. 

Zdjęcie okładki ze strony: 

  19 października 2018Wczoraj w Klubie Proza odbyło się spotkanie autorskie z Dorotą Masłowską, w którym uczestniczyli chętni uczniowie z klasy 2E. Dramatopisarka i felietonistka opowiadała min. o swojej najnowszej książce "Inni ludzie", która określana jest jako „gatunkowa hybryda, polifoniczny utwór-potwór”, z którego – jak zawsze u Masłowskiej – wyłania się boleśnie aktualny i szczery obraz współczesnej Polski. 

http://www.domliteratury.wroc.pl/articles/article/306/pazdziernik_w_klubie_proza

16 października 2018

Odbył się konkurs ze znajomości literatury angielskiej zakupionej w ramach NPRCz.
Wyniki konkursu w bibliotece.15 października 2018


 
Z okazji Dnia Chłopaka chętni uczniowie uczestniczyli w internetowym konkursie czytelniczym 
 „Mężczyzna z klasą i na luzie” .
Konkurs możliwy był dzięki współpracy z Dolnośląską Biblioteką Pedagogiczną. Pytania opracowano w oparciu 
o wybrane książki z NPRCz. 
Wyniki konkursu w bibliotece.


Zdjęcie ze strony:
11 października 2018
 
Grupa uczniów z klasy 3V uczestniczyła w spotkaniu z Wojciechem Bonowiczem w ramach festiwalu Bruno Schulza w XII LO. Uczniowie wraz  z prelegentem analizowali wybrane wiersze Andrzeja Bursy – poety przeklętego.


 2 października 2018Ogłaszamy Konkurs z literatury angielskiej

12 października w piątek o 11:10 (II piętro, k. pokoju nauczycielskiego) odbędzie się konkurs z literatury angielskiej.
Więcej szczegółów w prezentacji wyświetlanej na TV na II piętrze.
Dla zwycięzcy atrakcyjna nagroda!
Serdecznie zapraszamy!28 września 2018

 28  września  2018 w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania.  

Uczniowie wielu klas wybrali tytuły z książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i prezentowali fragmenty na lekcji.W tym dniu społeczność szkolna mogła też obejrzeć film z okazji Narodowego Czytania w Ogrodzie Botanicznym.


28 września 2018

Na zebraniach z rodzicami 27 września został odczytany przez wychowawców "List otwarty do rodziców o zaletach czytania w życiu dzieci i młodzieży" 
8 września 2018Narodowe czytanie 
„Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego
                                                             
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia” w Ogrodzie Botanicznym. Wysłuchali fragmentów czytanych przez Panią Annę Dudkiewicz. Następnie nasza  grupa wybrała ciekawe miejsce ogrodu, by w urokliwym otoczeniu  przyrody nagrać film z czytania fragmentów „Przedwiośnia” S. Żeromskiego.
 
Film zostanie zaprezentowany w szkole z okazji Dnia Głośnego Czytania.
 

19 czerwca 2018

Książki  na wakacje  !!!

Drodzy Czytelnicy, przypominamy - można wypożyczać książki na wakacje. 
Zapraszamy do licznych wypożyczeń :))12 czerwca 2018 
Udział w akcji masowego czytania!
 8 czerwca o 10.00
III edycja największej akcji czytelniczej w Polsce

8 czerwca o 10.00 uczniowie z naszej szkoły na boisku szkolnym  czytali wybrane przez siebie fragmenty książek  zakupionych w ramach NPRCz.  W ten sposób udowodnili,  że czytanie jest dla nich ważne i mają swoich ulubionych autorów.

zdjęcie ze strony:
 11 czerwca 2018 


                              Europejska Noc Literatury

                                                             

Uczniowie naszej szkoły wysłuchali fragmentów „Podróży zimowej”  Jaumbe Cabre  w wykonaniu Wiktora Zborowskiego w auli Konwentu Bonifratrów w ramach 7 edycji Europejskiej Nocy Literatury.  Tematem tegorocznego czytania był "Obcy". Uczniowie mieli szansę zastanowić się nad samotnością ludzi wyobcowanych ze świata. Zdjęcie ze strony:
https://www.google.com/search?q=europejska+noc+literatury&safe=strict&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiz79-E8sHdAhWKCywKHYjmB54Q_AUICigB&biw=1024&bih=615#imgrc=jDAOgo-7QqpOoM 

 
7 czerwca 2018                        Gra literacka „Śladami Mocka”Nasza szkoła we współpracy z Mediateką (filia MBP) zorganizowała międzyszkolną grę literacką „Śladami Mocka”. Uczniowie rozwiązywali zadania w oparciu o serię kryminałów Marka Krajewskiego, by znaleźć mordercę jednej z ofiar powieści tego autora. Drużyna naszej szkoły z klasy 3B zajęła 2 miejsce.
4 czerwca 2018

Półki zapełniają się pierwszymi książkami 
w ramach NPRCz !!!

Drodzy Czytelnicy, pierwsze zakupy trafiły do naszej biblioteki
i już część poszukiwanych przez Was tytułów jest dostępna :)) 😄

Staramy się szybko - w miarę możliwości -  wpisać zakupione książki na stan biblioteki, abyście mogli jak najszybciej wypożyczać upragnione egzemplarze. 


Zainteresowanych nowościami zapraszamy do biblioteki,
czekamy na Was.


 nauczyciele bibliotekarze


28 maja 2018

   Mamy już propozycje naszych czytelników !!!


Zebraliśmy już Wasze propozycje czytelnicze – bardzo dziękujemy wszystkim za ciekawe tytuły. 
Lista propozycji została zaakceptowana przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski :)
Niebawem  rozpocznie się więc szaleństwo zakupów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
 nauczyciele bibliotekarze
 

21 marca 2018 

Uwaga! Uwaga! 
Przygotowujemy się do wydania 15000 zł !!!


Czas na akcję czytelniczą „Wybieram książkę” w ramach przygotowań do realizacji projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.  Mamy nadzieję, że dokonaliście już wstępnych wyborów czytelniczych. Kolejnym krokiem  będą ankiety, które wypełnicie na godzinach wychowawczych (począwszy od 22 marca). Liczymy na liczne propozycje autorów, tytułów i serii wydawniczych, które pomogą nam stworzyć listę książek – marzeń naszych czytelników.

Liczymy na Was
Nauczyciele bibliotekarze i SU

Brak komentarzy: